środa, 10 czerwca 2015

Przebudowa domu w Rawiczu


Dom, który kiedyś na tle sąsiednich nieruchomości wyróżniał się swoim kiepskim stanem, zyskał nowe życie dzięki nowym właścicielom. Dziś jest najładniejszy na całej ulicy.
Drugą młodość budynek zawdzięcza generalnemu remontowi wykonanemu przez May Art Studio. Domek jednorodzinny z lat 70-tych zyskał nową elewację. Zabezpieczono budynek przed złą pogodą: ocieplono ściany i nową konstrukcję stropodachu oraz założono izolację przeciwwilgociową. Wnętrze budynku też wymagało poważnej ingerencji - wymieniono instalacje, pojawiły się nowe schody, wylano ponownie posadzki. Ze względu na zmianę sposobu użytkowania budynku zmienił się układ pomieszczeń. Dolną kondygnację zajmują biura, piętro to część mieszkalna.
Duża tysiąc metrowa działka pozwoliła wydzielić parking na froncie budynku. W części ogrodowej znajduje się duży taras osłonięty drewnianą pergolą. Umiejscowiony jest ona na trawiastej skarpie, która rozwiązuje problem różnicy poziomów dom-ogród tak charakterystyczny dla budynków z wysokim parterem. Na tyłach działki swoje miejsce znalazł też wolno stojący garaż.

A tak ten budynek prezentował się przed remontem.


Zdjęcia dzięki uprzejmości May Art Studio

6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię te inkrustracje drewniane w takich nowoczesnych domach

  OdpowiedzUsuń
 2. ekstra :) uwielbiam oglądać takie przemiany :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super!
  Mam prawie identyczny dom :) i podoba mi się w tej przemianie to, że nie wykonano tu ogromnych przeróbek.
  Ale i tak z tego co widzę to:
  - zmieniono konstrukcję dachu,
  - dobudowano daszek nad wejściem,
  - usunięto balkon,
  Powiem wam, że chciałem zrobić podobnie ale jednak przebudowa dachu to ogromny koszt :( a chciałem mieć wysokie attyki a nie dach z gzymsem..
  A garaż mam w bryle tak jak właścicielka bloga :)
  Kamil.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Naprawde extra! Fajnie by byllo zobaczyc zdjecia wnetrza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super przebudowa, bardzo estetyczna elewacja.

  OdpowiedzUsuń