środa, 20 lipca 2016

Remont domu kostki Dekoratornia dobiegł końca


Metamorfoza domu kostki na warszawskiej Sadybie o której pisałam Tu i której etapy mogliście śledzić w programie telewizyjnym Dekoratornia dobiegła końca. Możemy podziwiać efekty pracy architektów i ekip budowlanych.

Na stronie internetowej programu czyli pod adresem www.deko-rady.pl znalazły się zdjęcia odnowionych wnętrz domu (wielka szkoda, że nie ma dokładnych zdjęć elewacji oraz ogrodu), klip video z remontu, lista partnerów projektu (sklepów i wykonawców) oraz oferta sprzedaży tegoż budynku!

Dom zyskał nowy otwarty plan, poprzez wyburzenie części ścian. Zdarto też stare tynki i podłogi. Wymieniono wszystkie instalacje. Dodano system inteligentnego zarządzania budynkiem. Pojawił się odkurzacz centralny i system uzdatniania wody oraz instalacja do osuszania piwnic i fundamentów.
Wnętrza są teraz jasne i przestronne, a wizualnie spaja je włoska posadzka bezspoinowa na bazie cementu położona w całym domu.Kuchnia jest nowoczesna i stylowa. Pozbawiona tradycyjnych zabudów meblowych i płytek. Jej serce stanowi niezwykła wyspa kuchenna złożona z dwóch stołów.
Dość niezwykła jest sypialnia. Jest to obszerne pomieszczenie zajmujące większą część piętra domu. Połączona została z ogromną garderobą oraz prywatną łazienką. Smaczku dodaje wolnostojąca wanna umieszczona na podeście obok łóżka.
Podczas przemiany zajęto się nie tylko domem. Na nowo zagospodarowano też przestrzeń wokół domu. Uporządkowano ogród i dodano fajny kaskadowy taras, którego najniższy poziom wykonany z drewnianych desek jest idealnym miejscem do ustawienia mebli ogrodowych.Na szczególną uwagę zasługuje potraktowanie przez projektantów tematu schodów. Istniejące od początku w domu schody, wykonane jak się zdaje z lastryko, zyskały nową zaskakującą żółtą barwę. Coś co w teorii wydawałoby się dziwne, w praktyce ładnie się sprawdziło. 
Dodano też dodatkowe schody łączące dwie najniższe kondygnacje. Są one spiralne i wykonane z blachy. Jest to ładny industrialny element.Wszystkie zdjęcia pochodzą z witryny deko-rady.pl

5 komentarzy:

 1. pomysł z żółtymi schodami bardzo inspirujący

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten żółty kolor bardzo pasuje! myślę, że sprawdziłby się też czerwony lub niebieski

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa metamorfoza wnętrza, myślę, że przede wszystkim dla osób odważnych i niebojących się wyzwań. Mam wrażenie, że taki wystrój od razu odzwierciedla usposobienie domowników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, widać poczucie humoru domowników ...

   Usuń
 3. Rewelacyjna metamorfoza! bardzo Ci zazdroszczę pomysłów i wyczucia stylu, mam nadzieję że moje wymarzone mieszkanko będzie równie wspaniale wyglądać :) pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń