poniedziałek, 16 września 2013

Intrygująca przebudowa domu kostki


Na łamach muratordom.pl można przeczytać, o moim zdaniem, bardzo udanej przebudowie domu kostki z lat 70-tych. Artykuł został zilustrowany kilkoma zdjęciami z tej dość nietypowej jak na polskie warunki realizacji.

Autor artykułu poddaje w wątpliwość słuszność zastosowania niektórych rozwiązań jak np. czarne żaluzje osłaniające elewację frontową. Moim zdaniem niesłusznie, bo jest to jeden z elementów, które najbardziej mi się podobają. Dom ma trochę surowy charakter i od frontu może sprawiać wrażenie budynku usługowego a nie mieszkalnego, ale projekt jest zgodny z światowymi tendencjami i nie ma się na to co oburzać. Inwestorzy sami zadecydowali o wyglądzie swojego domu i najważniejsze, że im się podoba - nie każdy musi być wielbicielem białych płotków, rabatek i pelargonii na balkonach. Jeśli nawet w tej chwili budynek wyraźnie odcina się od okolicznych domów, to trzeba mieć świadomość, że okolica z czasem też się zmieni.
Dom znajduje się w Wolsztynie, a projekt przygotowała poznańska pracownia PL Architekci.

Więcej o tym projekcie przeczytacie TU.
O tej przebudowie napisał też portal archirama.pl, artykuł do przeczytania TU.Zdjęcia pochodzą z portalu muratordom.pl i strony www.plarchitekci.pl.

1 komentarz:

  1. bardzo podoba mi się ta zmiana. Ciekawe kiedy sąsiedzi zaczną przerabiać swoje domki. Przy tym nowym biednie wygladają. Brawa dla inwestorów za pomysł zmiany i dla architektów.

    OdpowiedzUsuń