czwartek, 7 lipca 2016

Nowoczesny płot Wiśniowski MODERNOgrodzenie dla domu jest jak biżuteria. Niezbędny dodatek, który może popsuć lub podbić efekt  zakończonej budowy lub remontu. Polskie ulice pokazują, że płoty traktowane są w naszym kraju po macoszemu. Często są zupełnie niedopasowane do budynku i otoczenia.
Największym moim zdaniem grzechem jest brak harmonii w stylu ogrodzenia i budynku. Bardzo często nowe i nowoczesne domy okalają płoty z kutych stylizowanych przęseł osadzonych na klinkierowych podmurówkach. Dlaczego tak się dzieje? Wydaje mi się, że rzadko ktoś spogląda na swoją nieruchomość jako całość. Mało kto zastanawia się nad kontekstem historycznym lub tradycją, albo charakterystyką okolicy w jakiej mieszka. Człowiek wybiera to co akurat mu się spodoba. Rozwiązanie podpatruje u sąsiada. Albo kupuje najpopularniejsze materiały dostępne w markecie. Może po prostu brakuje już sił i chęci albo budżet się skończył, bo płot robi się na końcu inwestycji.

Osobiście preferuję styl nowoczesny i taki też chcę mieć płot. Pewnie będzie szary albo czarny, bo takie aktualnie mi się podobają. Będzie w całości metalowy lub z metalu połączonego z drewnem. Przęsła, bramy, furtka - wszystko musi być zgrabne i praktyczne, bo front działki mamy krótki, wąski i przy uczęszczanej uliczce. 

W firmie mieliśmy pozytywne doświadczenia z gotowymi ogrodzeniami Wiśniowski, dlatego od czasu do czasu zaglądam na ich stronę aby sprawdzić jakie nowości pojawiają się w ofercie. Ostatnio spodobała mi się kolekcja Modern. Zdecydowanie najbardziej przypadł mi go gustu model 103 (prezentowany poniżej) oraz 105, 104 i 106 także są fajne. Lubię ażurowe parkany i taki będzie pasował do naszej działki. Mury uważam za przeżytek z lat 80-tych. Mam też alergię na betonowe gotowe ogrodzenia. O ironio połowę granicy z sąsiadem stanowi taki betonowy koszmarek. Na szczęście wzór jest dość neutralny. Być może pozostawimy to ogrodzenie, głownie ze względu na prywatność jaką zapewnia. 

Tymczasem pozwolę sobie pomarzyć o nietrzaskającej furtce, która jest niezawodna bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Pomyślę ciepło o bramie przesuwnej, która sterowana pilotem otwiera się sama i nie trzeba podpierać jej cegłą. Wyobrażam sobie też drugi wjazd na posesję; skrzydłową bramę, która pozwoli zaparkować drugie auto bez tarasowania chodnika. Segmenty ogrodzeniowe bez rdzy i słupki, które trzymają pion.


Płoty firmy Wiśniowski, jak u innych producentów, dostępne są w różnych kolorach. Zazwyczaj są to barwy ciemne, dość standardowe i w matowym wykończeniu. Ale bez problemu uda nam się także zamówić kolor niestandardowy np. czerwony albo złoty oraz wykończenie lakieru w strukturze lub satynie. Dzięki temu łatwiej będzie nam nasze ogrodzenie spersonalizować i dopasować do naszego gustu oraz kolorów użytych podczas wykańczania budynku.


Poniżej przykłady na to jak bramy wyglądają w różnych wykończeniach kolorystycznych.

Zdjęcia www.wisniowski.pl

2 komentarze:

  1. Bardzo eleganckie modernistyczne koncepcje. Na pewno doskonale się sprawdzą w niejednym domu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej podoba mi się to na szóstym zdjęciu. Super! :)

    OdpowiedzUsuń