poniedziałek, 14 października 2013

Dom z pracowniąDziś zdjęcia jednego z ciekawszych i bardziej innowacyjnych, moim zdaniem, domów w Polsce. I nie technologię mam tu na myśli, lecz ideę domu skierowanego do środka działki. Podziwiam właścicieli za odwagę i zerwania z powszechnym przekonaniem, że od strony ulicy musi się wejście do budynku oraz okna. W przypadku tego domu od frontu znajduje się monolityczna szara ściana.
Wszystko co prywatne zostało skrzętnie ukryte przed spojrzeniami sąsiadów. Dom został 'wywinięty' do środka i podzielony na części. Przestrzeń życiowa została zaaranżowana zgodnie z potrzebami właścicieli i rozdzielona pomiędzy cztery kubiki: dom, studio artystyczne, domek gościnny i garaż. Każdy z nich jest osobnym budyneczkiem, a to co pomiędzy czyli żwirowe ścieżki i dziki ogród, łączą je w harmonijną całość.
Gratuluję właścicielom i projektantom, że kiedy nie mogli liczyć na piękny widok za oknem, stworzyli go samodzielnie. Jestem zafascynowana efektem wąskich przejść i nagle otwierających się planów, który doskonale został uchwycony na poniższych zdjęciach.

Projekt (wielokrotnie nagradzany) Piotr Brzoza i Marcin Kwietowicz. Lokalizacja Warszawa - Bródno. Realizacja 2009 rok. Działka 565 m.kw. Powierzchnia użytkowa 202 m.kw.
Zdjęcia za architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, gazeta.pl Juliusz Sokołowski.


1 komentarz:

  1. ciekawe, minimalizm, super :)
    http://beautifulsolution.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń