czwartek, 17 kwietnia 2014

Bezczelnie perfekcyjny Jeff Lewis


Projektant wnętrz i deweloper jest niekwestionowaną gwiazdą telewizyjnego show pod tytułem 'Flipping Out', które można obejrzeć na antenie DOMO+ pod polskim tytułem 'Bezczelnie perfekcyjny'. Sfrustrowany furiat, wojujący ze swoimi pracownikami, podwykonawcami ale też klientami. Upierdliwy perfekcjonista, któremu jednak nie można odmówić talentu (który jest prawie tak duży jak jego ego). Postać barwna i odrobinę kontrowersyjna. Facet, którego chciałbyś udusić, ale nie możesz wyjść z podziwu jak dobrze sobie radzi z kolejnymi projektami.
Jeff zajmuje się zarówno remontami na zlecenie, jak i na własną rękę odnawia domy i odsprzedaje je z zyskiem. Działa w Los Angeles, więc operuje wielomilionowymi budżetami i pracuje często dla ekscentrycznych klientów. Stres wyładowuje na swojej asystentce Jenni i pomocy domowej Zoili.
Lubię ten program nie tylko ze względu na emocje jakie wywołuje zachowanie Jeffa, ale przede wszystkim dlatego, że cenię styl w jakim projektuje. Jest to typowy styl współczesnej Ameryki - bogaty, eklektyczny i luźno nawiązujący do określonych trendów w projektowaniu. Lewis jest znakomitym kolorystą, z wielkim wyczuciem łączy kolory i tekstury. Zaowocowało to linią farb sygnowaną jego nazwiskiem. 
Cenię go też, za powtarzalność pewnych motywów - widać, że ma swoje ulubione dodatki, dzieła sztuki i zestawienia kolorystyczne, których trzyma się poprzez poszczególne projekty. Nie oznacza to wcale, że jest wtórny i się nie rozwija - na po prostu ma określony styl, który jest rozpoznawalny.
Najbardziej lubię kuchnie i łazienki jego projektu. Są to pomieszczenia najmniej widowiskowe. Są wręcz stonowane, klasyczne i zawsze bardzo funkcjonalne. Podziwiam kunszt i intuicję z jaką zestawia poszczególne materiały. To w przypadku tych dwóch pomieszczeń jest szalenie istotne, bo są one przecież najdłużej i najintensywniej eksploatowane w każdym domu.

Polecam stronę Jeffa Lewis'a, w szczególności bogatą galerię zdjęć www.jefflewisdesign.com
Na tym zdjęciu nie ma nic ciekawego, ale jest na nim kot!

Oprócz wnętrz Jeff zawsze starannie projektuje też ogród i otoczenie domu

Zdjęcia ze strony www.jefflewisdesign.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz