czwartek, 7 listopada 2013

Restauracja U Kretschmera


Podczas naszego lipcowego pobytu w Łodzi mieliśmy niewątpliwą przyjemność zjeść obiad w restauracji 'U Kretschmera'. Oprócz wspaniałych doznań związanych z wyśmienitym posiłkiem, mieliśmy okazję przebywać w naprawdę dobrze zaprojektowanej przestrzeni.

Restauracja znajduje się w piwnicach hotelu Tobaco. Składa się z trzech połączonych ze sobą pomieszczeń, które są w stanie pomieścić spora liczbę gości. Wszystkie są starannie zaprojektowane w ładnym i spójnym współczesnym stylu. Zasiąść do posiłku można przy designerskich krzesłach i stołach, nad głowami mając lampy Toma Dixona. Uzupełnienie mebli stanowią wygodne tapicerowane siedziska. Ściany, które gdzieniegdzie odsłaniają swój ceglany budulec, zdobią bardzo popularne obecnie grafiki i plakaty.

Dominuje spokojna kolorystyka: biel, czerń i szarości przełamane odrobinę błękitem i barwą cegieł. Bardzo przyjemnie się w tych wnętrzach spędza czas mimo, że nie ma tam za dużo światła dziennego a sufity są niskie. Osobiście brakował mi tylko łazienki przynależnej do restauracji i utrzymanej w tym samym stylu (goście restauracji korzystają z łazienki hotelowej, która jest bardziej nowoczesna i znajduje się w hallu).
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony internetowej hotelu Tobaco. Autor Michał Mazurowicz michalmazurowicz.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz